Osobní heraldický znak Denisy Čejkové

Blason znaku:
V zeleném štítě čelně hledící hlava stafordširského bulteriéra přirozené barvy, provázená nahoře šestilistou růží a kopretinou, dole sněhovou vločkou, vše stříbrné, květy se zlatými semeníky. Na horním okraji štítu modrá stuha s uzlem a mašlí. Pod štítem zelená páska se zlatou podšívkou a heslem SUB SOLE.

Výklad znaku:
Hlavní obecná (tj. všeobecně známá) figura konkrétní hlavy psa odkazuje na chovanou rasu a oficiální aktivity v oblasti výcviku psů čili vlastní chovatelskou stanici s latinským názvem Sub sole (v překladu „pod sluncem“), který je proto i heslem pod štítem. Průvodní figura růže je oblíbenou květinou a vzpomínkou na jejich rozsáhlé pěstování babičkou. Stejně tak figura květu kopretiny (v anglickém překladu Daisy), která tak vyjadřuje jméno zobrazeného psa. Konečně pak figura sněhové vločky představuje nejoblíbenější roční období. Tomu všemu logicky odpovídají i obě (hlavní) heraldické tinktury, stříbrná (bílá) a zelená s doplňkovou zlatou (žlutou) a tzv. přirozenou barvou.

Znak Kate Middleton

Modrá mašle na štítě je heraldickým atributem svobodné slečny, viz též mariánská modrá barva coby součást svatebních šatů nevěsty, neboť u dámského znaku není nutné či zcela vhodné použití přilby, určující primárně mužské (rodové) znaky, protože ženy plátovou zbroj nenosily a používaly většinou jenom samotného štítu znaku. V západní Evropě i specifického tzv. routového neboli kosočtvercového, případně oválného tvaru, viz například slečna Kate Middleton před svým sňatkem.

Osobní heraldický znak Denisy Čejkové.