Denisa Antel

osobní znak

Blason znaku:
V zeleném štítě čelně hledící hlava stafordširského bulteriéra přirozené barvy, provázená nahoře šestilistou růží a kopretinou, dole sněhovou vločkou, vše stříbrné, květy se zlatými semeníky. Na horním okraji štítu zlatý provaz s uzlem a kličkami. Pod štítem zelená páska se zlatou podšívkou a heslem SUB SOLE.

Výklad znaku:
Hlavní obecná (tj. všeobecně známá) figura konkrétní hlavy psa odkazuje na chovanou rasu a oficiální aktivity v oblasti výcviku psů čili vlastní chovatelskou stanici s latinským názvem Sub sole (v překladu „pod sluncem“), který je proto i heslem pod štítem. Průvodní figura růže je oblíbenou květinou a vzpomínkou na jejich rozsáhlé pěstování babičkou. Stejně tak figura květu kopretiny (v anglickém překladu Daisy), která tak vyjadřuje jméno zobrazeného psa. Konečně pak figura sněhové vločky představuje nejoblíbenější roční období. Tomu všemu logicky odpovídají i obě (hlavní) heraldické tinktury, stříbrná (bílá) a zelená s doplňkovou zlatou (žlutou) a tzv. přirozenou barvou.

Zlatý provaz s uzlem (tzv. provaz či uzel lásky) na štítě je možným heraldickým atributem vdané ženy (tj. manželské pospolitosti). Za svobodna užívala Denisa Antel, rozená Čejková, na štítě svého znaku modrou mašli coby symbol svobodné slečny, pocházející z mariánské modré barvy, která bývá i součástí svatebních šatů nevěsty, neboť u dámského znaku není nutné či zcela vhodné použití přilby, určující primárně mužské (rodové) znaky, protože ženy plátovou zbroj nenosily a používaly většinou jenom samotného štítu znaku. V západní Evropě i specifického tzv. routového neboli kosočtvercového, případně oválného tvaru, viz například slečna Kate Middleton před svým sňatkem (právě s modrou mašlí nevěsty).

Znak Kate Middleton

 

Osobní heraldický znak Denisy Antel.

 

 

 

 

 

 

 

Původní osobní znak Denisy Čejkové (za svobodna).

 

 

 

 

 

 

 

 

Modrá mašle na štítě je heraldickým atributem svobodné slečny, viz též mariánská modrá barva coby součást svatebních šatů nevěsty, neboť u dámského znaku není nutné či zcela vhodné použití přilby, určující primárně mužské (rodové) znaky, protože ženy plátovou zbroj nenosily a používaly většinou jenom samotného štítu znaku. V západní Evropě i specifického tzv. routového neboli kosočtvercového, případně oválného tvaru, viz například slečna Kate Middleton před svým sňatkem.